Evci’den Dev Yapı Market

Yalova’nın hırdavat ve nalburiye sektöründeki önemli markası Evci, Bursa karayolu üzerine kurduğu dev yapı marketin açılışını gerçekleştirdi. Evci Yapı Market, Yalova’ya 20 milyon liralık yatırım yaptı.

Evci Yapı Market, düzenlenen görkemli bir törenle hizmete girdi. Recep Evci ve Abdullatif Evci kardeşler, eski göz ağrıları nalburiye hizmet sektörünü dev bir yapı markete dönüştürerek 40 yıllık çalışma hayatlarının son meyvesini verdi. 20 milyon liraya mal olduğu öğrenilen dev yapı market Yalova-Bursa karayolunun 2’inci kilometresinde kapılarını Yalovalılara açtı.

Düzenlenen açılış töreninde Recep Evci ve Abdullatif Evci kardeşler ile oğulları Nail ve Ertuğrul Evci konukları kapıda karşıladı. Törene Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Ahmet Çelik, Çiftlikköy Belediye Başkanı Metin Dağ, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selim Akyıldız ile Yalovalı işadamları Nusret Karaalioğlu ve İlker Kaya’nın yanı sıra iş dünyasına yön veren işadamları ve seçkin davetli topluluğu katıldı.

Üretim Kapasitesi İkiye Katlandı
Törende bir konuşma yapan Abdullatif Evci, kente ve ülke ekonomisine katkıda bulunmak istediklerini söyledi. Yurt içi ve yurt dışındaki yatırımlarıyla birlikte 500 kişiyi istihdam ettiklerini söyleyen Evci, “1982 yılında nalbur olarak başlayan kardeş ortaklığımızı 1986 yılında ürün pazarlama, 1989 yılında da Soğucak Köyü altında plastik sulama hortumları üretimi ile ticari faaliyet alanımızı büyüttük. 2001 yılında Rusya’da, 2004 yılında Ukrayna’da Evci Plastik markası ile dış dünyaya açılan şirketimiz markasının başında Yalova ismini kullanarak yaşadığımız kentin ve ülkemizin tanıtımına da katkı yapmaya çalıştık. 3 ülkede 500 çalışanı ile yoluna devam eden şirketimiz 2011 yılında üretim kapasitesini ikiye katladı ve bugün plastik sulama hortumları pazarının yaklaşık yüzde 50’sine hakim konuma geldi” dedi.

Törende Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal da bir konuşma yaptı. Başkan Koçal, Yalova’nın marka şehir olma yolunda tanıtımına katkıda bulunan şirkete ve çalışanlarına teşekkür ettiğini belirtti. Ardından açılış kurdelesini de yine Başkan Koçal kesti. Evci Yapı Market’in Kurucu Ortağı Abdullatif Evci, marketi konuklarına gezdirdi.

10 Bin Metrekare Alana Kurulu
Sektörde marka olmuş firmaların ürünlerine yer verdiklerini söyleyen İdari İşler Sorumlusu Sadri Özen ise dev yapı market hakkında teknik bilgiler verdi. Büyüklüğü ve ürün çeşitliliğiyle Yalova’nın alanında lider kuruluşu olduğunu belirten Özen, “Kapılarını Yalovalılara açan dev marketimiz 5 bin metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 10 bin metrekare alana kurulu durumda. İşletme içerisinde Yalovalı firmaların ürünlerine de yer verilecek. Evci Yapı Market bünyesinde Vitra, Artema, Franke, Bosch, Viko, Evci Plastik, Fırat Plastik, Hakan Plastik, Pilsa, Üzümcü, Senkron, Poelsan, Stf, Oktay Aydınlatma, Legrand, Ay-ka Elektrik, Öznür Kablo, Tomax, Çar-pa, Meridyen, Rothenberger, İzeltaş, Selective, Alembertola, Sumak, Karcher, Henkel, Sika, Marshall, Dekor, Meges, Bianca, Adell, Tema gibi her biri sektöründe marka olmuş firmaların ürünleri bulunuyor” dedi.

 +90 226 831 41 75-76
Copyright © Evci Plastik
Yalova - Bursa Karayolu 7. km. Yalova / TURKEY